przyrządy i pomoce/Rodzina LAVO
Oprócz wymienionej wcześniej nagrody NOT, zespół konstruktorów LUMELA i IWP otrzymał w roku 1968 nagrodę w Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Technologiczności Konstrukcji, a wraz z rozbudowaniem produkcji, lumelowska „trójka” był eksportowana do kilku krajów europejskich; m.in. Francji, Szwajcarii, Austrii i Hiszpanii, gdzie produkcję uruchomiono pod znanymi markami: ENERTEC-SCHLUMBERGER, TETEX, NORMA i KAINOS.

Nic tak nie dodaje entuzjazmu do pracy twórczej, jak sukces! Popularność z jaką spotkały się na rynku modele mierników LAVO-1 i LAVO-3, była wyraźnym sygnałem do kontynuacji serii. Rozpoczęto więc przygotowania do prac nad nowym projektem, który w zamyśle miał wypełnić lukę, jaka – trochę niechcący – powstała między serią „jeden” i „trzy”.
Projekt zaakceptowano w roku 1969, zatem „trylogia” :-) mogła zostać skompletowana. A LUMEL rozpoczynał nową przygodę, tym razem z LAVO-2

Założenia wyjściowe projektu zostały określone następująco: prosta konstrukcja a zarazem niezawodność jaką prezentował LAVO-1 oraz nowoczesne technologie sprawdzone przy projekcie LAVO-3. Formę wzorniczą opracował zespół Pracowni Przyrządów Pomiarowych IWP pod kierunkiem inż. Tadeusza Pszenickiego czyli ekipa, która zaprojektowała model „trójki”.
W 1969 roku wybrano i zatwierdzono ostateczną wersję projektu LAVO-2. Układ pomiarowy i konstrukcyjny przyrządu zaprojektował inż. Janusz Mróz a konstruktorem prowadzącym został mgr inż. Roman Laskowski.
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2 3 4 5 6
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt